Tänapäeva kiire elutempo juures on meil järjest vähem aega koristamiseks, sest kõik alles jäävad hetked soovitakse perega veeta. Praegusel perioodil, mil lastel algas kool ja töötatakse veel kodukontorist, on eriti palju sagimist. Koristamine kipub lihtsalt tagaplaanile jääma – samas, tegutseda igapäevaselt pesemata pannide kõrval ei ole ka kuigi motiveeriv. Niisiis palgataksegi sageli terve perekonna huve silmas pidades professionaalne kodukoristaja.

Kodukoristus sobib ilmselt kõige paremini lastega peredele, sest lapsevanemad oskavad kodu koristamisest vabanevat aega eriti hästi hinnata (kui seda saab näiteks oma võsukestele pühendada). Peale koristust on kodu ühekorraga oluliselt värskema ilmega, puhtam ja tervislikum keskkond lastele. Samuti sobib kodukoristuse tellimine üksikutele inimestele või lasteta paaridele, kelle kiire töötempo ja vaba aja veetmise eelistused ei võimalda leida piisavalt aega kraamimiseks. Järjest rohkem tellitakse kodukoristust ka oma eakatele vanematele.

Kodukoristust pakkuva ettevõtte Eesti Haldus esindaja Lauri Kogermann nendib, et siiani on palju inimesi, kes kahtlevad, kas see teenus on ikka neile – alati on ju ise koristatud. Niisiis soovitab ta mõelda kahele nüansile: „Kas sa teenid oma igapäevase tööga rohkem kui samal ajal kodu koristamisega tegeledes? Kui jah, siis on mõistlikum teha tööd ning anda raha koristajale. Hambaid ju endal ise ei paranda ja juukseid ka ei lõika – las seda tööd teevad professionaalid. Lisaks on niiviisi võimalik toetada tööturgu ning koristajatel on rohkem tööd.“

Professionaal teab, kuidas puhastusvahendeid täpselt õigesti kasutada

Kodukoristuse teenuse plussiks on ka see, et koristaja on professionaal ja oskab kasutada täpselt sobivat keemiat, õigeid töövahendeid ja- võtteid, mis puhastavad pinnad korrektselt ega kahjusta neid. „Ise tehes võib asjatundmatusest mõningaid pindasid rikkuda või tekitada olukorra, kus ühe pinna mustus kantakse sama töövahendiga hoopis teisele edasi. Olen ise liiga tugeva aine kasutamisega rikkunud nii köögi töötasapinna kui ka pesemisel eemaldanud dušinurga vuugid,“ tunnistab Kogermann.

Eesti Halduse kodukoristajad on läbinud taustakontrolli ning objektile saadetakse vaid need, kes on juba mõnda aega töötanud ning saavutanud teatud usalduskrediidi. „Tellides kodukoristuse nii-öelda tuttava tuttavalt või sotsiaalmeedia kaudu leitud üksiküritajalt, ei ole garantiid töö kvaliteedile ning puudub kindlus jätkusuutlikkuse osas. Professionaalse kodukoristusettevõtte töötajad on koolitatud. Näiteks meie kodukoristajaid õpetavad välja töödejuhatajad, kes kõik on kõrgelt koolitatud – puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistus,“ seletab Kogermann. Nii oskavadki koristajad kasutada täpselt õigeid vahendeid, et saavutada parim tulemus. Kuna üleüldiselt on fookuseks keemiat sisaldavate preparaatide osakaalu vähendamine, oskab asjatundja kasutada neid nii vähe kui võimalik, et saaks sobiva tulemuse.

Muuseas, professionaalne kodukoristuse ettevõte peaks omama tsiviilvastutuskindlustuse lepingut, mis tahes õnnetuste või pindade rikkumiste puhuks – tagamaks selle, et klient võib julgelt oma kinnisvara meie hoolde usaldada. „Eraisiku tellimisel niisugused garantiid puuduvad. Eesti Haldusel on selleks puhuks kindlustus summas 500 000 eurot, mis peaks katma enamike Eesti kodude võimalikud kahjud,“ ütleb ta.

Just kõige selle tõttu on Eesti Halduse kodukoristusel rohkelt püsikliente. „Kliendid soovivad, et nende kodu koristaks üks kindel inimene, keda nad usaldavad ning kes on nende erisoovide ja tavadega juba tuttavad. Ühekordsed kliendid on põhilised suurpuhastuse tellijad, kes teevad seda enne pühasid või suuremaid sünnipäevasid. Enamikest suurpuhastuste tellijatest saavad siiski hiljem meie regulaarsed kliendid,“ toob Kogermann välja.

Kodukoristaja teeb elu lihtsamaks

Tõsiasi on, et jätkuvalt on kodukoristuse teenuse kohta rohkelt eelarvamusi. Enamik nendest pole aga teps mitte õiged.

„Peamine eelarvamus on see, et kodukoristus on kallis. Teisel kohal on vast see, et inimesed ei julge võõrast oma koju lasta. Praeguste klientide põhjal võin öelda, et võõra oma koju lubamise hirm kaob peagi ning mugavuse nimel antakse lausa oma koduvõtmed koristaja kätte. Nii saab koristaja töö ära teha, ilma et ta teid segaks,“ kõneleb Kogermann. Mis puutub teenuse hinda, siis on Eesti Haldus paindlik – esimese koristusega hinnatakse vastavalt kliendi soovidele kodu puhastamise aeg ning seejärel kujuneb välja püsiv hind.

Kogermann annab nõu tellida teenus pigem tihedamini (minimaalselt kord kuus, parem kaks korda), sest sel juhul on ühekordse koristuse maksumus ja ajakulu väiksem ning kodu pikema aja väitel ühtlasemalt puhas. Liiga pikad vahed tekitavad olukorra, kus igakordne kodukoristus on juba sisuliselt suurpuhastus. Eriti siis, kui kodus on palju lapsi või lemmikloomi.

„Hea kodukoristaja on nagu nähtamatu ingel, kes sinu elule rõõmu lisab,“ kinnitab Kogermann lõpetuseks.

Eesti Haldus pakub regulaarset kodukoristust; diivanite, tugitoolide, vaipade ja madratsite keemilist puhastust; akende pesu; vannitubade ja saunade suurpuhastust ning külmkappide, ahjude ja kubude puhastust. Eesti Halduse kodukoristuse esmatellimus on tutvumishinnaga. Kasuta sooduskoodi „Sinu Kodu“. Vaata lisaks www.eestihaldus.ee/kodukoristus