Graffiti on nähtus, mis on meid viimase paarikümne aasta jooksul üha enam kummitama hakanud. Kasutame sõna “kummitama”, sest tihtilugu sünnib see just Sinu kortermaja küljele või trepikoja sissekäigu juurde ennast pidevalt meelde tuletades. Sellisel juhul ei saa me antud “taiest” pidada mitte kunstiks vaid inimeste vara rikkumiseks.

Kas lihtsam on graffitit ennetada või eemaldada?

Seinasodimist ennast ennetada on muidugi keeruline. Võitlus vandaalsete joonistustega on kulukas ja problemaatiline. Kui ilmuvad esimesed „kunstiteosed”, algavad palavikulised otsingud mooduste leidmiseks, kuidas graffitist vabaneda olles alati stressirohke ja kallis tegevus. Graffiti eemaldamine poorsetelt pindadelt on tavaliste puhastusvahenditega väga harva edukas. Sageli püüavad hoonete omanikud esmalt fassaadigraffitit lahustiga eemaldada, mille tulemusel värv aga laguneb ning tungib seinamaterjali sisse. Selle tagajärjel tekivad püsivad plekid ja laigud, mille likvideerimine on võimalik vaid uue värvikihiga.

Tunduvalt lihtsam ja soodsam on seinu ning teisi välispindu ettenägelikult kaitsta, enne kui mõni öine “kunstnik” neid enda lõuendina kasutab. Meie, Eesti Halduses, oleme kasutusse võtnud krohvitud ja teistele kivipindadele mõeldud kaitsevahendi, mis raskendab graffiti nakkuvust aluspinnaga ja aitab graffiti seinalt eemaldada oluliselt lihtsama vaeva ja väiksemate kuludega kasutades lihtsalt puhast vett.

Millise tehnoloogiaga on tegemist?

Kasutatav tehnoloogia on keskkonnasõbralik ja valmistatud vee baasil. Töödeldud pinnad omandavad vetthülgavad omadused vähendades niiskuse imavust ligikaudu 150 korda. Kaitsekihi toimeaeg on vähemalt 5 aastat.

Joonistuste tekkimisel graffitivastase vahendiga töödeldud fassaadile või teistele pindadele eemaldatakse need lihtsasti kuuma surveveega. Selleks saab kasutada tavalist Kärcher-tüüpi survepesurit või siis kuuma vee ja jäiga harja abi, pärast mida on võimalik kaitsekiht taastada.

  • takistab vee, õli ja värvi tungimist materjali sisse
  • kaitseb määrdumise ja pleekimise eest
  • takistab sambla teket
  • lihtsustab fassaadide hooldust

  • vahend on ohutu ja mittetoksiline

Kui soovid nõustamist fassaadipuhastuse või kaitsmise kohta – olgu selleks lihtsalt aastatega kogunenud mustus või graffiti, siis võta julgelt ühendust. Oleme siin selleks, et kortermaju nõustada kõigis puhastus -ja haldusteenustes.